Produkte > KNOWLES SYFER > 1206J6300473KXT
1206J6300473KXT Knowles Syfer
1206J6300473KXT.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: 1206 630VDC 47NF 10% X7R (2R1)
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 630V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.067" (1.70mm)
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206J6300473KXT Knowles Syfer
Description: 1206 630VDC 47NF 10% X7R (2R1), Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 630V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R (2R1), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.067" (1.70mm), Capacitance: 0.047 µF.
Weitere Produktangebote 1206J6300473KXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206J6300473KXT Hersteller : Knowles Syfer KNO_MLCC_Catalog_1_24_R11_sm.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 630Vdc 47nF 10% X7R (2R1)