Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206RB104K101NT
1206RB104K101NT
1206RB104K101NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.067" (1.70mm)
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206RB104K101NT Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R (2R1), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.067" (1.70mm), Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote 1206RB104K101NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206RB104K101NT Hersteller : Knowles Syfer X7R.aspx Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .1UF 100V 10% 1206