Produkte > KNOWLES SYFER > 1206Y0504P70DFT
1206Y0504P70DFT
1206Y0504P70DFT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance: ±0.5pF
Features: Soft Termination, High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206Y0504P70DFT Knowles Syfer
Description: CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 1206, Tolerance: ±0.5pF, Features: Soft Termination, High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 pF.
Weitere Produktangebote 1206Y0504P70DFT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206Y0504P70DFT 1206Y0504P70DFT Hersteller : Knowles Syfer IECQ_CECCDatasheet-1509637.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50 VDC 4.7 pF - 55 C+ 125 C 0.5 pF C0G (NP0)