Produkte > KNOWLES SYFER > 1206Y1K07P50BQT
1206Y1K07P50BQT
1206Y1K07P50BQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 7.5PF 1KV C0G/NP0 1206
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Capacitance: 7.5 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206Y1K07P50BQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 7.5PF 1KV C0G/NP0 1206, Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Capacitance: 7.5 pF.