Produkte > KNOWLES SYFER > 1206Y1K25P60CCT
1206Y1K25P60CCT
1206Y1K25P60CCT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 5.6PF 1.2KV C0G/NP0 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 1200V (1.2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Capacitance: 5.6 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206Y1K25P60CCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 5.6PF 1.2KV C0G/NP0 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 1200V (1.2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Capacitance: 5.6 pF.