Produkte > KNOWLES SYFER > 1206Y2K00271KXT
1206Y2K00271KXT
1206Y2K00271KXT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 2KV X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Capacitance: 270 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206Y2K00271KXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 2KV X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Capacitance: 270 pF.
Weitere Produktangebote 1206Y2K00271KXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206Y2K00271KXT 1206Y2K00271KXT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_MLC_catalogue_2017_10174_v2-1316251.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 270pF X7R 1206 10percent