Produkte > KNOWLES SYFER > 1206Y5000151JDR
1206Y5000151JDR
1206Y5000151JDR Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 150PF 500V X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206Y5000151JDR Knowles Syfer
Description: CAP CER 150PF 500V X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Soft Termination, High Temperature, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 pF.