Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1210D270J102KHT
1210D270J102KHT
1210D270J102KHT Knowles Novacap
160-and-200-Degree-C-Ranges.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 27 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210D270J102KHT Knowles Novacap
Description: CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 27 pF.