Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1210D472J500NT
1210D472J500NT
1210D472J500NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 4700 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210D472J500NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 4700 pF.