Produkte > KNOWLES SYFER > 1210J2000183JXT
1210J2000183JXT
1210J2000183JXT Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.018UF 200V X7R 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 0.018 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210J2000183JXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.018UF 200V X7R 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.079" (2.00mm), Capacitance: 0.018 µF.
Weitere Produktangebote 1210J2000183JXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210J2000183JXT 1210J2000183JXT Hersteller : Knowles Dielectric Labs Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 200V 18.00 nF +/-5% X7R (2R1) Nickel Barrier 100% tin