Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1210N561K102Y
1210N561K102Y
1210N561K102Y Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: 1210+ MLCC - HI VOLT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 560 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210N561K102Y Knowles Novacap
Description: 1210+ MLCC - HI VOLT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 560 pF.