125233U6R3AK1B Cornell Dubilier Knowles
125.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 23000UF 6.3V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.399" Dia (35.54mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.940" (49.28mm)
Part Status: Active
Capacitance: 23000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.3 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125233U6R3AK1B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 23000UF 6.3V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.399" Dia (35.54mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.940" (49.28mm), Part Status: Active, Capacitance: 23000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.3 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 125233U6R3AK1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125233U6R3AK1B 125233U6R3AK1B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 125.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 23000uF 6.3V -10% + 75% tol
Produkt ist nicht verfügbar
125233U6R3AK1B 125233U6R3AK1B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 125.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 23000uF 6.3V -10% + 75% tol