125LC4900K5LM8
125LC4900K5LM8 Cornell Dubilier Knowles
LC4.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.2UF 900VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 900V
Height - Seated (Max): 1.358" (34.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms
Size / Dimension: 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125LC4900K5LM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.2UF 900VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 900V, Height - Seated (Max): 1.358" (34.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms, Size / Dimension: 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm).
Weitere Produktangebote 125LC4900K5LM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125LC4900K5LM8 125LC4900K5LM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LC4.pdf Film Capacitors 1.2uF 900Vac 10% Conduction Cooled
Produkt ist nicht verfügbar
125LC4900K5LM8 125LC4900K5LM8 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LC4.pdf Film Capacitors 1.2uF 900Vac 10% Conduction Cooled