125NH00M Eaton - Bussmann Electrical Division
NH_Series_Size00_AM.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 125A 500VAC/250VDC
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA AC, 50kA DC
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 250 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125NH00M Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 125A 500VAC/250VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA AC, 50kA DC, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 250 V.
Weitere Produktangebote 125NH00M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125NH00M Hersteller : Bussmann / Eaton bus_iec_ds_10164_nh500voltsfuselinks-2307120.pdf Specialty Fuses 125A 500V AM 00 125 500V