Produkte > BUSSMANN / EATON > 125NHG00B-690
125NHG00B-690
125NHG00B-690 Bussmann / Eaton
bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 125AMP 690V gG SIZE 00 DUAL IND
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125NHG00B-690 Bussmann / Eaton
Description: FUSE SQUARE 125A 690VAC RECT, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125NHG00B-690 125NHG00B-690 Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 125A 690VAC RECT
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC