125NHG00BI-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
eaton-bussmann-nh-400-volts-gg-fuses-datasheet-720099-en-uk.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 125A 400VAC RECT
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 400 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125NHG00BI-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 125A 400VAC RECT, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 400 VAC.
Weitere Produktangebote 125NHG00BI-400
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125NHG00BI-400 Hersteller : Bussmann / Eaton cf2b7975-5f98-41e1-af80-2a6083f380eb-1222136.pdf Specialty Fuses 125A 400V GG 00