125NHG0B Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 125A 500VAC RECT
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W x 1.969" H (68.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125NHG0B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 125A 500VAC RECT, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W x 1.969" H (68.00mm x 30.00mm x 50.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 125NHG0B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125NHG0B Hersteller : Bussmann / Eaton 6f270b46-c6b7-4f41-bf1e-2fdf7255bb54-180456.pdf Specialty Fuses 125A 500V GL/GG SIZE 0 DUAL IN