126PHC600K
126PHC600K Cornell Dubilier - CDE
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 12uF 600V 10% FILM/IC
auf Bestellung 96 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 126PHC600K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 12UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 12 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 1.476" Dia x 2.323" L (37.50mm x 59.00mm).
Weitere Produktangebote 126PHC600K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
126PHC600K 126PHC600K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PHC.pdf Description: CAP FILM 12UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 1.476" Dia x 2.323" L (37.50mm x 59.00mm)