128AVG016MGBJ
128AVG016MGBJ Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.6 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 128AVG016MGBJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.6 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 128AVG016MGBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
128AVG016MGBJ 128AVG016MGBJ Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1200uF 16V 20% tol. POLYMER