128LMB100M2BE
128LMB100M2BE Cornell Dubilier Knowles
LMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 276.311mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.69 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.113 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 128LMB100M2BE Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 276.311mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.69 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.113 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 128LMB100M2BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
128LMB100M2BE 128LMB100M2BE Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
128LMB100M2BE 128LMB100M2BE Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LMB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC