128LMX080M2CD
128LMX080M2CD Cornell Dubilier Knowles
LMX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 207.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.39 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.738 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 128LMX080M2CD Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 207.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.39 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.738 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 128LMX080M2CD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
128LMX080M2CD 128LMX080M2CD Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LMX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 80V 20% tol. ELECTROLYTIC