Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 12GPTSTRWHI250
12GPTSTRWHI250
12GPTSTRWHI250 Remington Industries
GPTHookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 12AWG 60V WHT 250'
Packaging: Bulk
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 60V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 12 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 19/25
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.142" (3.61mm)
Part Status: Active
auf Bestellung 47 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12GPTSTRWHI250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 12AWG 60V WHT 250', Packaging: Bulk, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 60V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 12 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 19/25, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.142" (3.61mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: White, Part Status: Active.