Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 12STRGRESXL1000
12STRGRESXL1000
12STRGRESXL1000 Remington Industries
SXL%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 1000'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Box
Voltage: 60V
Length: 1000.0' (304.8m)
Wire Gauge: 12 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 19/25
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.161" (4.09mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Green
Part Status: Active
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12STRGRESXL1000 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 1000', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Box, Voltage: 60V, Length: 1000.0' (304.8m), Wire Gauge: 12 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 19/25, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.161" (4.09mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Green, Part Status: Active.