Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 12STRWHITHHN100
12STRWHITHHN100
12STRWHITHHN100 Remington Industries
THHNHookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100'
Packaging: Bulk
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 12 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyamide (PA), Nylon
Conductor Strand: 19/25
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.128" (3.25mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: White
Part Status: Active
auf Bestellung 41 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12STRWHITHHN100 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100', Packaging: Bulk, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 100.0' (30.5m), Wire Gauge: 12 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyamide (PA), Nylon, Conductor Strand: 19/25, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.128" (3.25mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: White, Part Status: Active.