135HC4900K2EM8
135HC4900K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
HC4.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.32UF 900VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 900V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.32 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms
Size / Dimension: 2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 135HC4900K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.32UF 900VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 900V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.32 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms, Size / Dimension: 2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm).
Weitere Produktangebote 135HC4900K2EM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
135HC4900K2EM8 135HC4900K2EM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HC4.pdf Film Capacitors 1.32uF 900Vac 10% Conduction Cooled
Produkt ist nicht verfügbar
135HC4900K2EM8 135HC4900K2EM8 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC4.pdf Film Capacitors 1.32uF 900Vac 10% Conduction Cooled