Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 14STRBLUTXL500
14STRBLUTXL500
14STRBLUTXL500 Remington Industries
TXL%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 500'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Box
Voltage: 60V
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 14 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 19/27
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.103" (2.62mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Blue
auf Bestellung 48 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 14STRBLUTXL500 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 500', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Box, Voltage: 60V, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 14 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 19/27, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.103" (2.62mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Blue.