Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 14STRBROUL1426100
14STRBROUL1426100
14STRBROUL1426100 Remington Industries
GPTMUL1426HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG 60V BRN 100'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 60V
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 14 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 19/27
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.117" (2.97mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Brown
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 14STRBROUL1426100 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG 60V BRN 100', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 60V, Length: 100.0' (30.5m), Wire Gauge: 14 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 19/27, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.117" (2.97mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Brown.