Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 14STRGREGXL250
14STRGREGXL250
14STRGREGXL250 Remington Industries
GXL_Hook_Up_Wire_DataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 250'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 60V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 14 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 19/27
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.114" (2.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.019" (0.48mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Green
Part Status: Active
auf Bestellung 45 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 14STRGREGXL250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 250', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 60V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 14 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 19/27, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.114" (2.89mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.019" (0.48mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Green, Part Status: Active.