Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 14STRWHITHHN50
14STRWHITHHN50
14STRWHITHHN50 Remington Industries
THHNHookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 50'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 50.00' (15.24m)
Wire Gauge: 14 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyamide (PA), Nylon
Conductor Strand: 19/27
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.102" (2.59mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: White
Part Status: Active
auf Bestellung 31 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 14STRWHITHHN50 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 50', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 50.00' (15.24m), Wire Gauge: 14 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyamide (PA), Nylon, Conductor Strand: 19/27, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.102" (2.59mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: White, Part Status: Active.