150155J250ME
150155J250ME Knowles / Illinois Capacitor
150.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1.5uF 250V 5%
auf Bestellung 1163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150155J250ME Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.492" Dia x 1.102" L (12.50mm x 28.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
150155J250ME 150155J250ME Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 150.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.492" Dia x 1.102" L (12.50mm x 28.00mm)
auf Bestellung 1092 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
150155J250ME 150155J250ME Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 150-3081782.pdf Film Capacitors 1.5uF 250V 5%
150155J250ME 150155J250ME Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 150.pdf Film Capacitors 1.5uF 250V 5%