150155K400WF
150155K400WF Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150155K400WF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm).