15038PB-A0J-GA-00 NMB Technologies Corporation
5915PC%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172X38MM 100VAC TERM
Power (Watts): 18.00W
Features: Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 1650 RPM
Air Flow: 102.3 CFM (2.86m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 38.0dB
Static Pressure: 0.243 in H2O (60.5 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15038PB-A0J-GA-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172X38MM 100VAC TERM, Power (Watts): 18.00W, Features: Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100VAC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 1650 RPM, Air Flow: 102.3 CFM (2.86m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 38.0dB, Static Pressure: 0.243 in H2O (60.5 Pa).
Weitere Produktangebote 15038PB-A0J-GA-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15038PB-A0J-GA-00 15038PB-A0J-GA-00 Hersteller : NMB NMBTechnologies_09202021_15038PB_ds.pdf AC Fans AC Tubeaxial Fan, 150x172x38mm, 100VAC, 102.3CFM, Flange Mount, Terminals, IP55