15038PB-B3L-CP-U0 NMB Technologies Corporation
FAN_PNG.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172X38MM 230VAC WIRE
Packaging: Box
Power (Watts): 35.00W
Features: Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Air Flow: 212.0 CFM (5.94m³/min)
Width: 38.00mm
Weight: 1.9 lbs (861.8 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 56.0dB
Static Pressure: 0.865 in H2O (215.6 Pa)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15038PB-B3L-CP-U0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172X38MM 230VAC WIRE, Packaging: Box, Power (Watts): 35.00W, Features: Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3200 RPM, Air Flow: 212.0 CFM (5.94m³/min), Width: 38.00mm, Weight: 1.9 lbs (861.8 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 56.0dB, Static Pressure: 0.865 in H2O (215.6 Pa), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 15038PB-B3L-CP-U0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15038PB-B3L-CP-U0 15038PB-B3L-CP-U0 Hersteller : NMB NMBTechnologies_09202021_15038PB_ds-3238728.pdf AC Fans Tubeaxial Fan, 150x172x38mm, 230VAC, 212CFM, Flange Mount, Lead Wires, IP55