15050VA-48P-EV-C1
15050VA-48P-EV-C1 NMB Technologies Corporation
5920vl.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3750 RPM
Air Flow: 283.1 CFM (7.93m³/min)
Width: 50.80mm
Weight: 1.8 lbs (816.5 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 63.0dB(A)
Static Pressure: 0.846 in H2O (210.7 Pa)
Power (Watts): 25 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15050VA-48P-EV-C1 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE, Packaging: Box, Features: Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3750 RPM, Air Flow: 283.1 CFM (7.93m³/min), Width: 50.80mm, Weight: 1.8 lbs (816.5 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 63.0dB(A), Static Pressure: 0.846 in H2O (210.7 Pa), Power (Watts): 25 W.