150683J400DC
150683J400DC Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.276" Dia x 0.807" L (7.00mm x 20.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150683J400DC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.276" Dia x 0.807" L (7.00mm x 20.50mm).