150684J630WF
150684J630WF Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150684J630WF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm).