150684K100FC
150684K100FC Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.807" L (8.50mm x 20.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150684K100FC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Part Status: Active, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.807" L (8.50mm x 20.50mm).
Weitere Produktangebote 150684K100FC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
150684K100FC 150684K100FC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 150.pdf Film Capacitors 0.68uF 100V 10%