150685K100WF
150685K100WF Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150685K100WF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm).