150823J100BB Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC AXIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.082 µF
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150823J100BB Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC AXIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.082 µF, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm).