150824J250HE
150824J250HE Cornell Dubilier Knowles
150.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 0.374" Dia x 1.102" L (9.50mm x 28.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150824J250HE Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 0.374" Dia x 1.102" L (9.50mm x 28.00mm).