150KR60A
150KR60A Navitas Semiconductor, Inc.
150k100a.pdf
Hersteller: Navitas Semiconductor, Inc.
Description: DIODE STD REV 600V 150A DO205AA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150KR60A Navitas Semiconductor, Inc.
Description: DIODE STD REV 600V 150A DO205AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 150 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 600 V.
Weitere Produktangebote 150KR60A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
150KR60A 150KR60A Hersteller : GeneSiC Semiconductor 150kr60a.pdf Rectifiers SI STND RECOV DO-8 200-1000V 150A 600PV