15133-3-20-T Eaton - Electronics Division
15133_Terminal_Blocks.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLK 3P SIDE ENT 9.53MM PCB
Packaging: Bulk
Features: Cover
Color: Black
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 3
Wire Termination: Screw
Part Status: Obsolete
Current: 20 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15133-3-20-T Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLK 3P SIDE ENT 9.53MM PCB, Packaging: Bulk, Features: Cover, Color: Black, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 3, Wire Termination: Screw, Part Status: Obsolete, Current: 20 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.