15133-6-20-T Eaton - Electronics Division
15133_Terminal_Blocks.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLK 6P SIDE ENT 9.53MM PCB
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 6
Wire Termination: Screw
Current: 20 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15133-6-20-T Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLK 6P SIDE ENT 9.53MM PCB, Features: Cover, Packaging: Bulk, Color: Black, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 6, Wire Termination: Screw, Current: 20 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.