153MMR400K
153MMR400K Knowles / Illinois Capacitor
MMR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.015uF 10% tol 400V
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 153MMR400K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.177" W (10.50mm x 4.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
153MMR400K 153MMR400K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.177" W (10.50mm x 4.50mm)