155HC4500K2UM8
155HC4500K2UM8 Cornell Dubilier Knowles
HC4.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 500VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 500V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.4 mOhms
Size / Dimension: 2.874" L x 2.165" W (73.00mm x 55.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155HC4500K2UM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 500VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 500V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.4 mOhms, Size / Dimension: 2.874" L x 2.165" W (73.00mm x 55.00mm).
Weitere Produktangebote 155HC4500K2UM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155HC4500K2UM8 155HC4500K2UM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HC4.pdf Film Capacitors 1.5uF 500Vac 10% Conduction Cooled