155MSR250K
155MSR250K Cornell Dubilier - CDE
MSR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1.5uF 250V 10%
auf Bestellung 340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155MSR250K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.179 Ohms, Size / Dimension: 1.181" L x 0.374" W (30.00mm x 9.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155MSR250K 155MSR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MSR.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.179 Ohms
Size / Dimension: 1.181" L x 0.374" W (30.00mm x 9.50mm)