155MWR250K
155MWR250K Cornell Dubilier Knowles
MWR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.179 Ohms
Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm)
auf Bestellung 1491 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155MWR250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.179 Ohms, Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm).
Weitere Produktangebote 155MWR250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155MWR250K 155MWR250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MWR.pdf Film Capacitors 1.5uF 250V 10%