155PPA850K
155PPA850K Cornell Dubilier - CDE
PPA-2944723.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1.5uF 850V 10% FILM/IC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155PPA850K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 850V, Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms, Size / Dimension: 1.161" Dia x 1.811" L (29.50mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155PPA850K 155PPA850K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPA.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms
Size / Dimension: 1.161" Dia x 1.811" L (29.50mm x 46.00mm)