155PPB630K
155PPB630K Cornell Dubilier Knowles
PPB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155PPB630K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote 155PPB630K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155PPB630K 155PPB630K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 1.5uF 630V 10%