156MWR100K
156MWR100K Cornell Dubilier Knowles
MWR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 15UF 10% 100VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 118 mOhms
Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.339" L (21.00mm x 34.00mm)
auf Bestellung 1240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 156MWR100K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 15UF 10% 100VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 118 mOhms, Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.339" L (21.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
156MWR100K 156MWR100K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MWR.pdf Film Capacitors 15uF 100V 10%